Fetish koroona ajastul

Olgem ausad, keegi  ei oodanud midagi sellist.

Kui ma oleksin võimeline valima oma  apokalüpsise, siis oleks see midagi “kõndiva surma” või “Umbrella corporation”, mis on seotud kemikaalide sattumisega tühermaale. Aga töödades kodus, muutudes paksuks, vaevu suutes venitada oma paksu tagumikku toolilt voodisee ja vastupidi, see ei olnud see, kuidas ma kujutasin ette järgmist finantskriisi.

Coronavirus Disease 2019 Graphic.

Kas me kanname gaasimaske praegu?

Hea küll, ma pean oma suu kinni, kuuna ma tena, kui priviligeeritud seisundis ma olen  omades tööd ja töötades kodus. See on just see, mida me kui sotsiaalsed olendid talume raskelt- olla luku taga toas ja hoidudes inimkontaktidest.

Muidugi, paljud inimesed maailmas kannatavad eri tasemel nagu tööpuudus, rahahpuudus, ilmaolek sõpradest, perest, terviseprobleemid jne. See nimekiri on lõputu, kui me lisame siia isiklikud tragöödiad, surmad, tervisekindlustuse ja kogu probleemide rägastiku, mis on sellega seotud. 

Jah, me teame Fetish ei ole nr. 1 prioriteet, kui sa ei ole fetishisiga seotud esineja või  ei oma fetish klubi, samas ei ole see midagi sellist, mida  inimesed mainivad, kui nad loetlevad põhivajadusi elus püsimiseks.

Kuid Fetish on samuti sotsialiseerumine, see on viis ennast väljendada ja rajada kogukond enda ümber, mis baseerub samadel ühistel eesmärkidel ja uskumustel, jagatud austustundel, armastusel ning toetusel, mida on raske saada mujalt.

Ära lase koroonaviirusel  takistada end jõudmast oma sõpradeni ja fetish kogukonnani.

Maskiga või mitte?

Fetish ei tähenda kallite riiete ostmist ja teiste ees nendega uhkeldamist, nagu üks vanasõna ütelb, et ära mine oma klaalite asjadega võõraste nina alla uhkeldama, kuigi mõnikord tundub, et mõned inimesed teevad seda pidevalt, on see enamuse jaoks pigem erand kui reegel.

 “Me oleme sotsiaalsed loomad ja isolatsioon mõjub meile halvasti”

Dan Savage

See eraldatus võib paljudele inimestele, sealhulgas ka mulle, õõvastav olla, kuna fetiš on seotud pigem identiteedi, kogukonna toetamise ja hirmude ületamisega. Kui see on teie sotsiaalsest suhtlusest välja lülitatud, võib see mõjutada, kui hästi suudate muid ülesandeid täita, sealhulgas töötada või veelgi enam teha igapäevaseid töid, näiteks oma elamise korrastamist ja olemast enda vastu kena.

Kahjuks lükatakse kõiki näost näkku tegevusi edasi kuni edasise korralduseni.

Mida saaksime sellest  olukorrast ülesaamiseks teha? WHO-l on mõned põhilised enesehoolduseeskirjad kõigile, sõltumata nende olukorrast või asukohast:

 • Hoolitse oma keha eest: söö tervislikku, tasakaalustatud toitu, tee regulaarselt sporti ja maga piisavalt (vältige alkoholi, tubakat ja muid mõnuaineid)
 • Võtke ühendust teistega: jagage oma muresid ja seda, kuidas tunnete end sõbra või pereliikmega. Säilitage terved suhted ja looge endale tugev tugisüsteem.
  • Veebimeeskonna koosolekute otsimine veebis: enamik fetišide kogukonnarühmi kogunevad võrgus kord nädalas vestluseks Zoomi, Google Hangoutsi või mõne muu videoplatvormi kaudu. Proovige nendega ühenduse saada oma arvutist või telefonist kaudu.
   • Lihtne Facebooki otsing näitab teile neid kohtumisi või pöörduge abi saamiseks meie poole Facebooki kaudu.
 • Tehke pause. Leidke aega lõõgastumiseks.
 • Olge olukorraga kursis: vaadake, kuulake või lugege ametlikke teadeandeid olukorra muudatustest (vältige kõmu ja kuulujutte).
 • Vältige liiga palju uudistega kokkupuudet: tehke pause uudiste vaatamisel, lugemisels või kuulamisel.
 • Vajaduse korral pöörduge abi saamiseks perekonna, lähedaste sõprade, kogenud tervise- või psühholoogia spetsialistide poole. Ärge kartke abi küsida, üheskoos suudame sellest läbi  minna. 

Rohkem infot sellel teemal leiad: 

https://www.eastbayexpress.com/oakland/dan-savage/Content?oid=13906067